Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Xeni (Shkelzen Jetishi) - Ani Moj Shqipni

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Ani moj shqipni mos thuj o marrova
se djemt e tu hala janë gjalle
o ne kam jane qu krejt kosova e bejne luft ball per ball
more Ishiun vitetet ma te veshtira more viti 1910
o kur në kosovë ra ersira
dojn me zhduk qdo bim mbi dhe
more se ne prishtinë aty o pikspari
more krisi topi o me tuhi
o aty gjaku i shqiptarit ra në tok me bi përsëri
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)