Më mbaj mend (për 1 muaj)

Motrat Shala - Keng Per Mushtishtin

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Lulet qelin n'pranvere si dukat ky fshat ka vlere.
N'Mushtisht t'gjerbet fushat si sorkade i ke zonjushat.
Ne Mushtisht s'ndalet blerimi fusha male po gjelbrojn.
Per deshmor knohet himni per gjithmone do ti kujtojm.

Ref:
N'Mushtisht kur fillojn darsmat tupanat jehojn.
Nga Mushtishti gjithmone bilbilat ju knojn.
N'Mushtisht kur fillojn darsmat tupanat jehojn.
Nga Mushtishti gjithmone bilbilat ju knojn.

Manushaqe lul boxhurr po na qelin karajfilat.
Mushtishtin se harrojm kurr per Mushtisht ju knojn bilbilat.
Nje pike uj n'ket vend me pij zeri yt oh zbukurohet.
Knon bilbili mire çka dijj ne Mushtish kenga jetohet.

Ref:
N'Mushtisht kur fillojn darsmat tupanat jehojn.
Nga Mushtishti gjithmone bilbilat ju knojn.
N'Mushtisht kur fillojn darsmat tupanat jehojn.
Nga Mushtishti gjithmone bilbilat ju knojn.

N'Mushtisht kur fillojn darsmat tupanat jehojn.
Nga Mushtishti gjithmone bilbilat ju knojn.
N'Mushtisht kur fillojn darsmat tupanat jehojn.
Nga Mushtishti gjithmone bilbilat ju knojn.

N'Mushtisht kur fillojn darsmat tupanat jehojn.
Nga Mushtishti gjithmone bilbilat ju knojn.
N'Mushtisht kur fillojn darsmat

http://www.youtube.com/watch?v=Ouk1qjK6RCM
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)