Më mbaj mend (për 1 muaj)

Kenge Arbereshe - Shën Mrís Kshillit Mirë

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Po rroft’ e Shën Mria
e t’Mirit Kshíll
bashk me t’zgledhurin Bír
ç’ish leu për ne

Te Skutari shqipt
e bukur ikonë
atje shtur’ n’angonë
sa t’shqitej’ llojasi.

E t’rruzuamit shpejt
ká Pol’ i Arbresh
kush mo e dir’ kish
neve n’e tha.

Më pruri me ’të
trí shpi-vo shqiptare
të nderme e dilira
një ditë çë desh
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)