Më mbaj mend (për 1 muaj)

Elita 5 - Nuk Jam Diktator

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Pse s'më thua drejt në sy
se me mua nuk shkon
pse s'më thua drejt në sy
pse s'më thua
por vetveten mundon

Mos më lër në pritje zemër
mos më mundo shumë
edhe nëse nuk më do
thuaj që të përgaditem unë

Nuk jam unë diktator
s'të detyroj me zor
edhe pse dua të jem me ty
përgjigjen thuaje
pa frigë e druajtje
le të jetë fund o fillim i ri

Më shumë grindemi
e puthjet kanë mbetur pas nesh
sa herë dalim ne të dy
më shikon vëngër
e nuk më buzëqesh

Mos më lër në pritje zemër
mos më mundo shumë
edhe nëse nuk më do
thuaj që të përgaditem unë

Nuk jam unë diktator
s'të detyroj me zor
edhe pse dua të jem me ty
përgjigjen thuaje
pa frigë e druajtje
le të jetë fund o fillim i ri
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)