Më mbaj mend (për 1 muaj)

Besa - Botën Do Ndryshoja

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
E pafundme duket koha
Kur ti koken fle tek mua
Dhe nje shekull nuk do mjaftonte
Te te dua..
Sa her vjen ne dhomen time
Shpirti me ndricohet
Dhe une zbukurohem..
Me kujton nje kenge te vjeter
Kengen tone magjike

Me buzeqeshjen tende
Sa do doja
Pak magji une botes t'i dhuroja
Dhe nga puthja jote do shpresoja
Me miliona njerez te bashkoja

T'i ndryshoja..
T'i sheroja..
T'i bekoja
Te kam prekur fantazuar
Te te kisha pak per vete
Dhe ne diten me te ftohte ti me gjete..

Me ngjyrose me nuance dhe
Me nje ti rrokadë ti,
Zemren ma shpetove
Ndeze plot fishekzjarre
Fatin ma ndryshove

Me buzeqeshjen tende
Sa do doja
Pak magji une botes t'i dhuroja
Dhe nga puthja jote do shpresoja
Me miliona njerez te bashkoja

(dhe nese ti) Nje dite sje ti
Qielli do digjet me zjarrin tim
Do lindte dielli ne perendim jo trishtim, trishtim

Me buzeqeshjen tende
Sa do doja
Pak magji une botes t'i dhuroja
Dhe nga puthja jote do shpresoja
Me miliona njerez te bashkoja
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)