Më mbaj mend (për 1 muaj)

Rosela Gjylbegu - Sikur Te Isha Ti

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Ne rruge esht nje vajz
ecen dhe qan
njerzit nuk afrohen as per ta par
Vec ajo e di sa dhembje ndjen ne ate cast
e harruar nga te tjeret vetem menjan

E njihja me par skishte shum fjal
femra me e bukur dukej pa faj
dhe tani do qe ta ndihmoj
se forc me nuk ka sepse zgjodhi ta degjonte Zemren e Saj

Ref:

Sikur vetem per 1 sekond dua ta degjoj
sepse kam nevoj ta di
ndoshta dhe doren tja shtrengoj
ne rrugen qe kalon spelqen joo shpetim
Sikur te mund te isha ti
qe te te ktheja pak besim
sepse ke 1 qellim Te Jetoshh
Dhe quhet Dashuri

Cdo gje filloj qe nje dit me par
un e shihja shpesh me dike ne krah
qe te thuash ish e lumtur per te esht pak
se ajo e donte dhe do bente gjithcka

Tani esht von te lumtur sjan
ai me nuk e sheh si te vecant
sepse nuk e meritonte te gjith jeten
edhe zgjodhi ta lendonte dhe ta nxjerr jasht

Ref:

Sikur vetem per 1 sekond dua ta degjoj
sepse kam nevoj ta di
ndoshta dhe doren tja shtrengoj
ne rrugen qe kalon spelqen joo shpetim
Sikur te mund te isha ti
qe te te ktheja pak besim
sepse ke 1 qellim Te Jetoshh
Dhe quhet Dashuri

Ajo nuk thot.. ka nevoj per tyy
Po kerkon vetem erresir
fshiu lotet e saj ne sy
dhe u ngrit qe te gjej kete fjal
(ooohoh)TE DUA oo Sa e veshtir eshte te dua
(oohooh) Te dua sepse vetem 1 fjal na jep forc

Vetem ti e di jetes jepi nje kuptim
Dhe asnjeher jo mos mendo Keto qe po kalon
Kte dit.. ke gjithmon 1 shanc te dyt

Ref:

Sikur vetem per 1 sekond dua ta degjoj
sepse kam nevoj ta di
ndoshta dhe doren tja shtrengoj
ne rrugen qe kalon spelqen joo shpetim
Sikur te mund te isha ti
qe te te ktheja pak besim
sepse ke 1 qellim Te Jetoshh
Dhe quhet Dashuri
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)