Më mbaj mend (për 1 muaj)

Floriani I Vogel - Me Mungon

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
naj naj na aaa je aha
e si prap me kujtohesh e jo si dikur
tshoh prap ku sje e jo si dikur
sa her mke than t,du mas shpine mke tradhtu
e un besova moj zemer se me lot mke vajtu
perpara kretve mke ardh mu lutshe per kthim
e un ateher moj zemer ta fala gjdo gabim
po gabimi ish kan kret i jemi ket kurr sja fali vetes
smujta me dallu kurr rrenen prej t,vertetes
shkove perqafove tjetrin veq se lule tka dhuru
e un ti dhash kreta e ti nryshe mke vepru
tash harro dashnin e vjeter ska nevoj me shkru en leter
un nuk jam si ti met tradhtu me ni tjeter

2
me mungon shum me mungon
ne ket jet ti me mungon
nuk e din ti nuk e din zemra ime sa te don

edhe pse je larg meje
zemra ime prap ty t,don
edhe pse lumturin me tjetrin e emdrron
eci rruges i vetmuar edhe pse kam shoqeri
mirpo mu em le ti tash je i atij
dua te mesoj me nje rrug qe nuk ka kthim
te udhetoj e te qaj me zemer aq sa kam mall
edhe nese jetoj larg ty te kujtoj
me afron hija jote qe prekja me mund
po jetoj ne nje skaj te dhomes i lidhur me mendime
a thu khtu gjithmon dot shkoj jeta ime
per ty tuj mendu per ty duke vajtu
per nje zemer qe e deshta e qe nuk esht me mu
rikthena anash e me lot n,sy shikoj
i lutna zotit qe me ty tuj m,bashkoj
sikur te kisha nkrah ne qiell te fluturoj
te vija nje her te ti veq nje puthjw ta dhuroj

4
me mungon shum me mungon
ne ket jet ti me mungon
nuk e di ti nuk e di
zemra ime sa te don
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)