Më mbaj mend (për 1 muaj)

Shkurte Fejza - Dasmen Ta Fillojme

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Sa gezim sot erdhi dita
Dasmen ta fillojme
Djalin tone te bukur
Sot po e martojme
Digje bab digje mindilin
Dasem te madhe kemi sot
Rrjedhin lotet prej gezimi
Nuri i babes drit po ban

Ref...x2
Sa shum nana esht gezue
Bashk me baben po vallzon
E kem nuse te djalit o
Si dy syt e ballit o

Djalin tone te bukur
Dhanderr do ta bejme
Dhe nga zemrat tona
Dasmen i urojme
Digje nane digje mindilin
Dasem te madhe kemi sot
E marton o nana djalin
Zemra nanes po gezon

Ref...x2
Sa shum nana esht gezue
Bashk me baben po vallzon
E kem nuse te djalit o
Si dy syt e ballit o

...

Ref x2
Sa shum nana esht gezue
Bashk me baben po vallzon
E kem nuse te djalit o
Si dy syt e ballit o
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)