Më mbaj mend (për 1 muaj)

Naim Krasniqi & Lori - Tortulesh

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Dul lulija te bunari o
shum e kish mar malli o

NAIMI:
tortullesh moj tortullesh
ti ma qove shpirtin pesh
[sha po din o me kcy
sha po din o me lu
amin per ty amino per mu] 2x

LORI:
stili yt m'ka bo perveti
thojshe ec po t'pret xheneti
m'paske rrejt m'paske mashtrue
n'qfar katuni m'paske prue
[shum von s'punon zadruga
shum von] 2x
kqyrem n'sy e fol me mue
pse m'ke rrejt pse m'ke mashtrue
rruget tua t'hollywood-it
çojn te pusi i katunit

amin per ty amin per mue
amin per ty kur don mu krue 2x

dul lulija te bunari o (opa)
shum e kish mar malli o 2x

NAIMI:
tortullesh moj tortullesh
ti ma qove shpirtin pesh
[sha po din o me kcy
sha po din o me lu
amin per ty amino per mu] 2x

LORI:
jam e fort zemer fyrmen ta nali
veq kur t'kqyri shpirtin ta kalli
me t'perqaf me bo vaki
me pamuk uj ki me pi
[shum von ka me kon
krejt katuni qohet n'kom] 2x
kqyrem n'sy e fol me mue
pse m'ki rrejt pse m'ke mashtrue
rruget tua t'hollywood-it
çojn te pusi i katunit

amin per ty amin per mue
amin per ty kur don mu krue 2x

dul lulija te bunari o (opa)
shum e kish mar malli o 4x
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)