Më mbaj mend (për 1 muaj)

Mihrije Braha - Viti I Ri (Fishekzjarret)

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
sot ishte nje dit ebukur
sepse une e pash ne kalendar
ishte nje dit e lumtur
plot me fishekzjarr

kur nena ime me tregoi
se ishte vitiri
mblodha plot dhurata
per shum femij

te gjith me falenderuan
dhe me gezuan
i dhuroja shum lumturi
dhe shum fantazi
dhe i thash urime vitiri
per juve femij
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)