Më mbaj mend (për 1 muaj)

Vjollca Buçaj - Vijn Vaporat

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Vijne vaporat moj nane bregut te detit
O dil e shihi moj nane asqert e mbretit
O dil e shihi moj nane asqert e mbretit

Disa kjajshin moj nane disa knojshin
O ka nji leter moj nane vilajt e çojshin
Ani ka nji leter moj nane vilajt e çojshin

Ka nji leter moj nane çojne vilajte
O per shtat vjet o moj nane t'na presin grate
Ani per shtat vjet o moj nane t'na presin grate

Se mos pritshin moj nane per shtate vjete
O le t'na i marrin moj nane burrat pleq
Ani le t'na i marrin moj nane burrat pleq

Burrat pleq o moj nane e pleq te vjeter
O ndoshta vjen o moj nane naj dever tjeter
Ani ndoshta vjen o moj nane naj dever tjeter.
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)