Më mbaj mend (për 1 muaj)

Big Ami - Broken Heart (versioni 2)

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
ref x2
E kujtoi kohen me ty..
Shum u dashtem un dhe ti..
E tasht ty t'fejun per tjeter..
Zemres tem ja moren jeten..

reptura I

Veq kujtimet m'kan 'bet jeta ime ndryshoj
Dikur ishim bashk tash po qaj me lot
Shum e rend koka ndarja nga ti o shpirt
Smundja jote e mallkuar na ndau mu e ty
Ku per sherim tonin u duft me sakrifiku
Me heke dor nga dashnia qe patem
Un per ty ti per mu My love
Met leju qe me tjeter ti mu feju
Smundja jote veq n'gurbete ka ilaq mu sheru
Shum u dashtem po fati ish i shkrum
Mos me kon bashk un me ty e ti me mu
E di qe ski faj as ti kshtu nuk dashte
Po Jeta ish e till e sna la ne bashke
Planet qe i bonim u kthyn lot po i qajm
Tash o veq ni sen me rendesi zemer ti mu sheru
E me kon e lumtur edhe pse mo nuk je me mu..

ref x2
E kujtoi kohen me ty..
Shum u dashtem un dhe ti..
E tasht ty t'fejun per tjeter..
Zemres tem ja moren jeten..

reptura II

29 qeshori 2011 u ndahm une ti shpirt
Rrugen qe enisem na e lam en'gjyst
Edhe boten te ma falin une prap dot vuaj
Kur edi se Dora jote mban Unaz te huaj
Kur u ndam un me ty shpirti im u coptu
Nje pjese mbeti me ty nje pjese erdhe me mua.
Saher qe t'kujtoja n'sy mu m'rrjedhin lot
Tash je larg meje sa shume me mungon my love
Princesha jem un tdeshta ty pa hile
Per zemren tem veq ti ishe zgjidhje
Jeta ime qdo aspekte U ndryshu
Mbeta tash pa ty e ti pa mu
Veq kujtime na kan mbete mos m'harru
Per kohen qe kaluam sa u dashtem dikur
T'humba ty kto kurr nuk ja fal vetes
N'zemren tem ti do jesh deri n'fundin e jetes...//

ref x2
E kujtoi kohen me ty..
Shum u dashtem un dhe ti..
E tasht ty t'fejun per tjeter..
Zemres tem ja moren jeten..
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)