Më mbaj mend (për 1 muaj)

Devis Xherahu - Eja

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Do duheshim një ditë
E dija
Do ndaheshim një ditë
S'e dija
Nuk di se ku jeton
Nuk di a më kujton
Nuk di kë dashuron
S'e di...

Eja,eja
Eja,vetëm eja
Një çast të fundit te jetojmë
Se dua dhimbjen ta harroj
Eja

Mos thuaj se nuk vjen
Mos thuaj
Nuk dua që të jem
I huaj
Nuk di se ku jeton
Nuk di a më kujton
Nuk di kë dashuron
S'e di...

Eja,eja
Eja,vetëm eja
Një çast të fundit te jetojmë
Se dua dhimbjen ta harroj
Eja,eja
Eja,vetëm eja
Në krahët e mi të të pushtoj
Se dua dhimbjen ta harroj
Eja

Vetëm një çast
Të jemi bashkë ti më beso
Veëtem një çast mos thuaj jo...

Eja,eja
Eja,vetëm eja
Në krahët e mi të të pushtoj
Se dua dhimbjen ta harroj
Eja...
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)