Më mbaj mend (për 1 muaj)

Flamur Cana - I Huaj Ne Qytet

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
U'KTHEVA SERISHT
NE QYTETIN E VJETER
KREJTESISHT I HABITUR
U DUKA NJE TJETER

DHE ORA KISHTE SHKUAR
DICKA ME SHUME
NE RRUGET E QYTETI,
I VETEM ECJA UNE

MBI MURE ZHGARAVITUR
EMRA PA LIDHJE
DHE PEMET E TUA
SOT ZBEKAN AS HIJE

DHE KENGA E VJETER
ZDEGJOHET NE RRUGE
NGA ZHURMA EMAKINES
QE FRENA SKA KURE

HEJ! THERRITA
NUK E DI CPO NDODH
KU JANE NJERZIT?
KU ESHTE AJO?

NEN DRITA FIKUR
HAPAT NGATRROJ
BUZEQESHJEN E FUNDIT
NJE LYPES MA DHUROJ
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)