Më mbaj mend (për 1 muaj)

Sefe Duraj - Mos Më Harro

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Ref.
Mos më harro, mori zemër
mos më harro syni jem
pse ti nuk po vjen
shpirtin tim rahat s'pe len

Atë natë kur u ndam unë edhe ti
ishte hera fundit që të pash ty
sa herë të kujtoj sytë më mbushen lot
i them vetes jo nuk duroj dotë
sa herë të kujtoj sytë më mbushen lot
i them vetes jo nuk duroj dotë

Ref. (2x)
Mos më harro, mori zemër
mos më harro syni jem
pse ti nuk po vjen
shpirtin tim rahat s'pe len

Skam kujt t'ja qaj hallin
tash të humba krejt
ty t'kam pas dashni e ty t'kisha jet
sa herë të kujtoj sytë më mbushen lot
i them vetes jo nuk duroj dotë
sa herë të kujtoj sytë më mbushen lot
i them vetes jo nuk duroj dotë

Ref. (2x)
Mos më harro, mori zemër
mos më harro syni jem
pse ti nuk po vjen
shpirtin tim rahat s'pe len

....

Ref. (2x)
Mos më harro, mori zemër
mos më harro syni jem
pse ti nuk po vjen
shpirtin tim rahat s'pe len
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)