Më mbaj mend (për 1 muaj)

Valon Shehu - Mos Shko

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Me harro, je e lir
edhe pse nje dit do t'pendohesh

te harroj, do t'me bente mir
ti e di se nuk mundem
se harroj dot rrugen
kur me puthe cdo dit

pa fjal ne, mbushur me faj
njeri tjetrin lendojm
pse e bem kte mekat?

mos shko
se pa ty asgje nuk esht e mundur
se pa ty nuk mund te jem e lumtur
mos shko
jo, e pamundur ne per tu harruar
cdo kujtim ne jet me ty e kam
mos shko
se pa ty asgje nuk esht e mundur
se pa ty nuk mund te jem e lumtur
mos shko
jo, e pamundur ne per tu harruar
cdo kujtim ne jet me ty e kam

jam rebel, ndoshta ti nje tjeter je
ndoshta tjeter kend po kerkoje

ska njeri, qe njelloj si ti
shpirtin tim mund ta rrembente
njeri tjetrin lendojm
pse e bejm ket mekat?

nje tjeter dit, nje tjeter nat
trupin tend e prek
trupi im digjet zjarr

mos shko
se pa ty asgje nuk esht e mundur
se pa ty nuk mund te jem e lumtur
mos shko
jo, e pamundur ne per tu harruar
cdo kujtim ne jet me ty e kam

me fal vetem drit
me mbush me frym
ti je gjithcka qe kam, gjithcka qe kam

mos shko
se pa ty asgje nuk esht e mundur
se pa ty nuk mund te jem e lumtur
mos shko
jo, e pamundur ne per tu harruar
cdo kujtim ne jet me ty e kam
mos shko
se pa ty asgje nuk esht e mundur
se pa ty nuk mund te jem e lumtur
mos shko
jo, e pamundur ne per tu harruar
cdo kujtim ne jet me ty e kam
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)