Më mbaj mend (për 1 muaj)

Mimoza Mustafa & Shkumbin Kryeziu - Trenat Pa Binare

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Zemra ime e marrë
E brishtë si porcelan
Fundosej në oqean
Ty të pati shpëtimtarë

Fjalët tash na ngrinë
Këmbët na mërdhinë
Buza buzën nuk e prek
Se perjtë do te jetë

Jeta nuk pati udhërrëfyes
As një shenjë me emrat tanë
Dhe lumturia mbylli derën
dhe spranoj më udhëtarë

Dy lumenj u nisën
Dielli nga dy dete
Ne për dashurinë
do të mbetemi lypsarë

Dy pranvera i pata
Një ditë kur ti më gjete
Tash po ecim botës
si dy trena pa binarë

Zemra ime e marrë
Luftova me shumë dallgë
Por një gjë unë e di
Ishim sikur kripa,yje deti

Fjalët tash na ngrinë
Këmbët na mërdhinë
Buza buzen nuk e prek
Se perjtë do te jetë

Jeta nuk pati udhërrëfyes
As një shenjë me emrat tanë
Dhe lumturia mbylli derën
dhe spranoj më udhëtarë

Dy lumenj u nisën
Dielli nga dy dete
Ne për dashurinë
do të mbetemi lypsarë

Dy pranvera i pata
Një ditë kur ti më gjete
Tash po ecim botës
si dy trena pa binarë

Dy lumenj u nisën
Dielli nga dy dete
Ne për dashurinë
do të mbetemi lypsarë

Dy pranvera i pata
Një ditë kur ti më gjete
Tash po ecim botës
si dy trena pa binarë

Te burimi ujë më ska
Perlat e qaforës ranë
Nëpër baltë ato u shpërndanë

Nuk na mban asnjë litar
Bota ka ndryshuar thanë
Ka shumë trena pa binarë

Trena pa binarëë...

Dy lumenj u nisën
Dielli nga dy dete
Ne për dashurinë
do të mbetemi lypsarë

Dy pranvera i pata
Një ditë kur ti më gjete
Tash po ecim botës
si dy trena pa binarë
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)