Më mbaj mend (për 1 muaj)

Parashqevi Simaku - Mi Me Rotas (Kenge Greke)

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Kace ligaki na su po, ja mia treli Eladha
Dhyo tris kuvendes laikjes , aftes pu len tis kirjakjes
apli anthropi tu lau , parea sti liakadha
parea sti liakadha

REF.
Ta lojia miazun me psomi , se vromiko trapezi
mia plaka ine pu jirna , horis na akus ti pezi
Mi me rotas - mi me rotas , pos hasame ta hronia
O kosmos ejine kluvi, ki`maste emis t`aidhonia

Kace ligaki na su po, san na`sun adherfos mu
Tosa parapona palia, osa sta dhendra ta pulia
Parapona pu akus na len sta spitja olu tu kosmu
sta spitja olu tu kosmu.

REF.
Ta lojia miazun me psomi , se vromiko trapezi
mia plaka ine pu jirna , horis na akus ti pezi
Mi me rotas - mi me rotas , pos hasame ta hronia
O kosmos ejine kluvi, ki`maste emis t`aidhonia
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)