Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ylber Idrizi - Jetoje Jeten

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
-I-
Të kam dasht si asnjë femër
me gjith shpirt e me gjith zemër
e ti mu mbas shpine m`ke punu

Prej atë ditë më nuk u pamë
rrugët e jetës na u ndanë
ndodhi krejt pa prit e pa kujtu

REF:
Tash jetoje jetën
mos ju kthe dashnis se vjetër
një herë në jetë gabon
kur se don nuk ke çka bën

-II-
Se kam dit që ke një tjetër
paske gurr në vend të zemrës
une i fundit e kam kuptu

Prej atë ditë më nuk u pamë
rrugët e jetës na u ndanë
ndodhi krejt pa prit e pa kujtu

REF:
Tash jetoje jetën
mos ju kthe dashnis se vjetër
një herë në jetë gabon
kur se don nuk ke çka bën
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)