Vellezerit Lleshi - Vdekja E Nuses

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
EEEEEEEeeeuuuu Ne mirdit dy shpija rodit
zun miqsi per mot mas motit
djali e vajza prej njaj ane
u martun me ni dasem tmadhe
thirren krushq thirren dasmor
tan bajraqet po na i ftojn
erdhi nusja me duvak
12 sofe u shtrun nkonak
e merr fjalen krushku i par
cdo bajrak nga 1 kangtar
me rradh fiset kuvendojn
mirditor qe mir po knojn
si vetima djemt e ri
shperndajn mezet me raki
ne oborr dhanderri me nusee

oOOOOOOOO

nji zambak oo me nji lulkuqeee

EEEEEEEeeeuuuu shum pak dit o pasi ban dasmen
djali ban kuvend me baben
un do nisem per greqi
se kur kthej fort mir se di
do ta marr nusen nkurbet
do shkoj malit shteg pa shteg
Jo bre bir se do te vrasin
ska besn'grekun ma sa ngjaksin
me marr nusen mos u ngut
heeeeuuu veq me letra o je i sigurt eee

EEEEEEEeeeuuuu ateher djali o jua dha doren
nana e baba o e percollen
a ka fjal qe qajn ket dert
nusja n'shpi e vet nkurbet
shkon ne pun puna si prekett
bie ngjum gjumi i tretet
merr nji leter o me shku nshpi
prishi shkrimin loti i tij
Si te kam ty mori nan
po qat nuse si e kam
o mja largo nan pak merzi
heeeeuuu se ndit ma t'bukra e lash n'vetmi ee

EEEEEEEeeeuuuu n'vend qe n'kull me perkund djepin
sot po vuj me shpirt kurbetin
besoj se do tvijn nji dit
qa vujm na mos ta vujn fmit
mue letrat me kan dal
do vi tgjithve dhe tju marr

Kur lexoj nusja kto fjal
lot prej gzimit na ikan dal
cfar ka ndodh n'klet bukuri
ju pren gjunjt spo sheh me sy
pak pa dek na i thot bilbilit
merre rugen drejt mergimit
kur te shkosh ne at kurbet
nusja jote thuj tka vdek
te ka dasht si driten e synit

EEEEEhhheeeeeuuu KA PUSHUEEE O ZEMRA PREJ GZIMIT MOREEE
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)