Më mbaj mend (për 1 muaj)

Shkurte Fejza - Endrra Shekullore

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Ne shpirtin tim betohem
Asnje çast s'te kam harruar
Jo 100 me mijera vjet
Zemra eshte ne gjendje te pret

Me dashuri e lot ne sy
Ura ndertuam
Sa here qe duam ne
Per tu takuar

Ref...
Endrra ime
Endrra ime shekullore
Ishe ti Shqiperi
Ti ke qen
E do te mbetesh
Dashuri e madhe
Per çdo femije
Plak e te ri

Miremengjes dit e bardhe
Ndarja pas nesh ka mbetur
Do ndertojm nje shtepi
Kurorezojme nje ardhmeri

Me dashuri e lot ne sy
Ura ndertuam
Sa here qe duam ne
Per tu takuar

Ref...
Endrra ime
Endrra ime shekullore
Ishe ti Shqiperi
Ti ke qen
E do te mbetesh
Dashuri e madhe
Per çdo femije
Plak e te ri

...

Ref...
Endrra ime
Endrra ime shekullore
Ishe ti Shqiperi
Ti ke qen
E do te mbetesh
Dashuri e madhe
Per çdo femije
Plak e te ri
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)