Më mbaj mend (për 1 muaj)

Granit Ahmeti - Te Kerkoj

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Ket vere e shum qytete une te kam kerkuar,
asnjeher sikur sonte nuk me ke munguar,
por ti si per inati te ma shuash besen,
ndrrove qytetin numrin dhe adresen..

Ref:
Kerkova n'Prishtin,
te kerkova ne Gjilan,
cdo njeri kam prit
ata pergjigje sme dhane
Kerkova n'Gjakove ,
dhe kerkova dhe ne Peje.
Po jetoj me shprese ,
se nje dite une do te gjeje..

Mendova koha kalon e plaget sherohen,
dhe jetoj une pa ty mendova do t;mesohem
nuk del prej zemre dashurija ime e vjeter
provova te harroj por te dua me teper..

Ref:
Kerkova n'Prishtin,
te kerkova ne Gjilan,
cdo njeri kam prit
ata pergjigje sme dhane
Kerkova n'Gjakove ,
dhe kerkova dhe ne Peje.
Po jetoj me shprese ,
se nje dite une do te gjeje..
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)