Më mbaj mend (për 1 muaj)

Silva Gunbardhi - Djemte E Vlores

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Kori:o djemt e vlores o djemt e vlores
o te mbajn ne pellemb te dores djemt e vlores

silva dhe kori:o djemt e vlores o djemt e vlores
o te mbajn ne pellemb te dores djemt e vlores

Silva:lum per djemte qe ka vlora
me zemer me zemer te bardh si bora
djemte te thjeshte pa salltanete
gjer ne fund gjer ne fund i ke me vete

Refreni:
silva dhe kori:o djemt e vlores o djemt e vlores
o te mbajn ne pellembe te dores djemt e vlores(2 here)

Silva:e bukur vajza vlonjate
ci sheh sy ci sheh syri ja ben dora
se cna thote mdoli beqare
Silva dhe kori:po nuk mora po nuk mora
djale nga vlora

Refreni:
silva dhe kori:o djemt e vlores o djemt e vlores
o te mbajn ne pellembe te dores djemt e vlores(6 here)
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)