Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Dardan Shkreli - Vjeshte Ne Gote

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Reklamat e neonit, ndizen e fiken,
Në ritmin e hapave tua,
Çdo gjë do të ishte ndryshe,
Sikur t'më thoshe: të dua!

Në gotë të zbrazu, shiu rigon,
Një i dehur hiçet rrugën ta trazojë,
Dhe ndonjë i marrë si unë -
Që pret të agojë!

Ref:
Ditë e bardhë, shpresë e re,
Vjeshtë në gotë dhe dashuri,
Të shikoj, nga xhami i lagur,
Është nga lotët, ja është shi...
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)