Më mbaj mend (për 1 muaj)

Gili - Ding Dong

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Më rrah zemra si këmbanat
ska sikur djelmoshat tanë
ding dong diridiridingding dong
Festa me këmbana në të gjitha anët
vijn franqezët, vijn anglezët, italianët
lakmojn flokt e mia, buzët si qershia më tregojn për dashurin
pas meje vijn
ata vijn vijn nuk e dijn, nuk e dijn se dashurin si margaritar
ja kam fal djalit shqiptar

Ref:
Ding dong, ding ding dong
më rrah zemra si këmbana
më rrah sikur t’ish e marr
ding dong ding ding dong
ska sikur djelmoshat tanë
du ,dua djalin shqiptar

Nga rrezet e ktij dielli doket qielli
rritet druri me dy deg tosk e gegë
korcarë e kosovarë, tiranas e shkodrane
jo askund nuk ka si djelmoshat tanë
tjerët vijn vijn nuk e dijn se dashurin si margaritar
ja kam fal djalit shqiptar
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)