Më mbaj mend (për 1 muaj)

Dryton Deqanasi - Kurr Sjom Rahat

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Dryton
..................................................
Si gjdo mengjes une zgjona i PERGJAKSHEM
U bo ora 9 si gjith jom i gatshem
E kry qa ko me kry edhe i kry punt e mija
Pak mas 1 ore ja nis e mthirr shoqnia
Tu pi kafe qitu naper qytet
Tu i bo planet sonte qa na pret
Ka po shkojm ka dojna me ja therr
I kapi celsat edhe hypi nkerr
Si gjdo her islamin me veti
Gjith e kom ngat gjith i 15-ti
Se kur dalmi na e qojna venin pesh
Kurr sjom rahat nervoza mshtin mu perlesh
Bojm qa bojm edhe e kryjm senin
N'radi a n'plazh shum po na ndike seni
Qa mi thon ksaj jete kjo jet e shkret
Kurr sjm rahat kto pun sishin aq let
..................................................

Ref:2x Dryton
..................................................
Kurr sjom rahat i kom problemet e mija
Gjinja vin e m'kapen e flasin si fmija
Nuk e din se un kur bona nerwoz
Jom ngjendje shqipe me bo qkamos
..................................................
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)