Më mbaj mend (për 1 muaj)

Greta Zani - Jeleku Kadife

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Jelekun kadife
Vishe për, për mu x2

Ti s’e di zemrën time
I mjeri sa të du
Të du aman për ty
Jam djeg e përvlu

I mjeri sa të du
Të du aman për ty
Jam djeg e përvlu

Hajde sy o sy aman aman
Lum lala për ty
Hajde sy o sy aman aman
Qaj lala për ty

Meraku i shkret
Ç'i m’ka zon' x2

Diftohu zemërgjon
Ki mëshirë, dhimsuni
Aman o dhimbsuni
Zemra m’u bo hi

Ki mëshirë, dhimsuni
Aman o dhimbsuni
Zemra m’u bo hi

T’i puth vetllën o me gjith sy aman
Qaj lala për ty
Ma jep vetllën o me gjith sy aman
Qaj lala për ty
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)