Më mbaj mend (për 1 muaj)

Skifter Etemi - Kenga E Synetit (Veshur Synetli)

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Kush ma loz oo vallen me sajdi eshte ky djali vogel veshur me mavi
eshte ky djali i vogel veshur synetli e ka nena moj si flori,
esht ky djali i vogel veshur synetli e ka baba si zotri.

Kush e loz oo vallen me sajdi luen axhua me nipin e tij,
bini ju tupana neve te vallzojm nipin ton te mirin sot synet e bojm,
bini ju tupana bini pa pushim e per dhender neve te arrijm.

Kush e loz oo vallen me sajdi luen dajua me nipin e tij,
uron dajua per kete gezim e per dhender neve te arrijm,
uron dajua per kete gezim e per dhender neve te arrijm.
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)