Më mbaj mend (për 1 muaj)

Sabri Fejzullahu - Zemer E Plagosur

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Larg ne dhe te huaj ne dhe te huaj
kosoven enderrova ederrova
nen e bab mu duk se i perqafova ,
se i perqafova

eh q'mu lig zemra q'mu lig zemra
kur nga gjumi u zgjova u zgjova
njeva te tjer emra, te tjer emra
sa u permallova

Atje eshte prishtina
aty eshte rugova
zemer e plagosur
atje eshte kosova
2
Atje e lash nenen , e lash nenen
me duar ne gji duar ne gji
atje me pret vasha me pret vasha
me dy syt e zi
ktu jam refugjat refugjat
me dhembje ne zemer ne zemer
veq kosoves se lir kosoves se lir
jo nuk dua tjeter

REF: Atje eshte Prishtina....
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)