Më mbaj mend (për 1 muaj)

Luan Zhegu - Kur Jemi Bashkë Të Dy

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Kur zbardh agimi
përherë unë ty të pres
bashkë me shoqet
të shoh dhe ty

dhe dielli lind më shpejt
dhe gazi zemrën ndez
kur shihemi të dy

dhe dielli lind më shpejt
dhe gazi zemrën ndez
kur shihemi të dy.

mbrëmjeve parkut
shëtisim bashkë të dy
dhe flladi flokët
na përkëdhel

kur vellon nata hedh,
mes dritash unë e ti
ne pranë e pranë të dy

dielli lind ditë e re përshëndet
jetë e re vrulli i saj më fton tek ty
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)