Më mbaj mend (për 1 muaj)

Afërdita Laçi - Prehri Yt O Nene

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Duart e mia dikur
moj e mira nene,
porsi lule shqerre
ne preher ti kam vene.

Ne syte e tu u rrita
nga puthja jote ne balle,
koken tek ty mbeshtesja
mbushur plot me mall.

Thell ne zemren time rritet
cdo dite kjo dashuri
se me rrite ti o nene
per Shqiperi...
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)