Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Motrat Mustafa - Vajzë Kosove Jam

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Me merr malli o per ty
O gjumi i nates nuk m'ka zon
Kurr kimetin s'ja kam dit
O per ven m'rrin Kosove

Ku s'kam qen e ku s'kam ik
Oqeane kam kalu
Deri larg ne Amerik
Po ket vend s'e kam pa kurr

Prap ketu e pruna koken
Ku me pret baba dhe nana
Cep e me cep e brodha boten
Por nuk gjeta si Kosoven

Ref...x2
Çik Kosove jam
Rrenjet ktu i kam
N'fund t'botes me shku
Shpirtin e kam ktu

Ne lagjet tuja une jam rrit
S'me ben zemra me ndejt larg
Fjal e urte kot nuk ka dal
Ku kom le du me u plak

Prap ketu e pruna koken
Ku me pret baba dhe nana
Cep e me cep e brodha boten
Por nuk gjeta si Kosoven

Ref...x2
Çik Kosove jam
Rrenjet ktu i kam
Ne fund t'botes me shku
Shpirtin e kam ktu

...

Ref...x2
Çik Kosove jam
Rrenjet ktu i kam
Ne fund t'botes me shku
Shpirtin e kam ktu
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)