Më mbaj mend (për 1 muaj)

Twt - Hello

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
hello...
hello...

e nese koha na ndan vlla
kujtimet mesin e di qe kurr sem haron vlla
e kisha pas qef met pa me fmit
tu ju kallxu baba djemve se me sa mund jena rrit
koha ndryshoj ha,koha na zbuti
saher e permeni"kohen" e koha i bjen per s'shkurti
shokt ndrun po dashnin hala pe shoh
pi ktu mrena mos um thuj se bota osht e ftoft
se me pas mujt qaty mkishe pas,qaty me ty
e kur kish ardh puna ngusht un kisha qit gjyks per ty
sa kom ni zanin moti,dhimta o e vertet
le t'plaket likura e flokt,po ata sy mesin njejt
se mka mar malli me dal veq me hec me ty
msova plot sene ti kallxoj n4 sy
edhe pse na ndajn telat,na kurr s'bomi t'huj
leter pi burgit,mki saher me veti veq thuj

ref...

HELLO...
per momente mat fshira
HELLO...
mki ktu per gjdo tmir
HELLO...
edhe kur ki problem
HELLO...
HELLO...
HELLO... }2

dhimta shtohet atmosfer ski te shpija
u bone e fort,fatkeqsisht pi probleme tmija
edhe "bab" edhe nan,me plot mund em ki majt
ti je personi vetem qe para ty kisha mujt me kajt
po jam mir shyqyr,ski nevoj me kajt
zdu me merzit zemren tonde t'djeshme pa faj
se t'hina nhak sa s'bohet apet em deshte
dej sa ta shkrujta ket leter sa nat pa gjum m'kan shku n'heshtje
nan,koha kalon shpejt pa problem
ky o ven i keq ,ama ktu mushesh men
u majte deri tash duro edhe pak
me mish e me shpirt kame t'bo mu mbur me evlad
sja fali kurr vetes qysh mujta ty fjalen me ta kthy
mu doke vetja qe i di krejt,si çdo i ri
m'kupton e di,pa ty s'muj
leter pi n'qeli,jam me ty,veq thuj...

ref...

HELLO...
per momente mat fshira
HELLO...
mki ktu per gjdo tmir
HELLO...
edhe kur ki problem
HELLO...
HELLO...
HELLO... }2
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)