Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ardian Limanmera - Rrem Demneri

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Ku me je nisun mre Rrem o Demneri
N’kafe Dem Xhepës o pret o kapteri

N’kafe Dem Xhepës o pret o kapteri

Kafja e Dem Xhepës o myll o me xhama
E çon o përpara mre Rrem Tirona

E çon o përpara mre Rrem Tirona

E çon përpara mre Rrema i babës
Unë nuk kom gjo o me Xhepin e Shabës

Nuk kom gjo o me Xhepin e Shabës

Xhepi i Shabës o???
Shpi o e vjetër

Kujton Rrema se osht naj tjetër

Vjen majori mre me makinë
Mos ma luj Rremën o kapter Selim e

Mos ma luj Rremën o kapter Selim e

O mos ma luj Rremën o kapter Selim e
Se osht bab o me shtatë fëmije

Se osht bab o me shtatë fëmije

Fëmijët e Rremës o zun o me qa e
Qajnë o për babën se ja kanë vra e

Qajnë o për Rremën se ja kanë vra e

O mos më qaj moj e zeza gru e
Nuk jom vra moj po jom o plagu e

Nuk jom vra moj po jom o plagu e

Ditën e enjte në dy o sahati
Po bon pushkë o mre Rrem o Kasapi

Pushkë o po bonte mre Rrem o Kasapi

Pushkë o po bonte ky Rrem o Kasapi
C'm'i qet burrat o prej o dallapi

C'm'i qet burrat o prej dallapi

Lum hapsonja se kë ka përmbrenda
Rrem o Demnerin o me shtatë zemra

Rrem o Demnerin o me shtatë zemra
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)