Më mbaj mend (për 1 muaj)

Vasillaq Gremi - Sofra Divjakse

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Aty ku kodra ze fushe
kur mbi yt hedh shtate Divjak
fqinjeron ti me lagunen
si zymbyli me zambak (x2)

Refreni

Ulur prane teje ne sofer
deti, pylli hije rend
c'mall qe kam me ju te rri
te mbaj iso, te marr kenge.(x2)

Me pelqen freskia jote
i vjen era lule mendre
ku dhe kali ne gjunj ulet
kur vijne miq ne oden tende.(x2)

Refreni
Ulur prane teje ne sofer
deti, pylli hije rend
c'mall qe kam me ju te rri
te mbaj iso, te marr kenge.(x2)

Permbi sy shamin e kalter
supeve te blertin shall
moj divjak petal nen yje
c'dor ta gdhendi nurin valle.

Refreni

Ulur prane teje ne sofer
deti, pylli hije rend
c'mall qe kam me ju te rri
te mbaj iso, te marr kenge.(x2)
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)