Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

B52 - Leter Nga Populli

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
..................................................
Nuk pajtona me ata qe thojn qe KOSOVA OSHT E LIR
Kosova osht e pavarur Kosova osht sovrane
Shum heret osht me thon ket pun
Se 1te 4-terten na e ka tjeter kush ndor
Dmth nuk jemi veq se e kan 1 cop t'periokopuar prap
Jemi gjithashtu jo te pavarur
Sepse i kemi edhe do obligime edhe nkushtetut ........
..................................................

B52
..................................................
I shkruaj leter presidentit ose presidences
Ti je zyra e tardhmes ose e shpreses
Ja keni hup dmth fjales e beses
E himnin e flamurit qe besa edhe qendreses
Kem poet e shkrimtar kombtar me qindra mija
Fjalt kan pesh spom jep zemer veq melodija
Diaspora nuk koka hala ngojn kang me ciftelija
Familjet si kan pa qe sa i kan kaplu varfnija
Skan uj skan rrum o spo kan as buk me honger
Pasuris spo ja din fundin do a osht najkujt tu i honger
Kapitalizma pa pik socializmi nshpirt
Qysh muni me dal kaq tunt kur ner titen jeni rrit
Spo i drejtona veq pozites po seciles parti
Jo veq n'Kosove po tana ont n'ILIRI
A jena rob tjuj a jena ma ne fund tlir
Nese ti ski pergjigje kallxom kon muna me thirr
Kallxom qysh me nimu popllin ton a ni sne
Qe nese na ju ndimojna a kini me bo tnjejtin sen
..................................................
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)