Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ermal Mamaqi & Dr. Flori - Do Vij Të Dielën

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
[Ermali:]
E do të... E do të... e do të... e do të...
E do të... E do të... e do të...
E do të... E do të... e do të...

E do të vij të... e do të vij të... e do të vij të dielën
e do të kem ty... e do të kem ty... e do të kem gjithë jetën
E do të vij të... e do të vij të... e do të vij të dielën
e do të kem ty... e do të kem ty... e do të kem gjithë jetën

E hënë, e martë, e... e... e... e prëmte
e do të vij të... të... të t'kem për vete
E hënë, e martë, e... e... e... e prëmte
e do të vij të... të... të t'kem për vete

[Dr. Flori:]
Mbama një herë siç dimë ne nga jugu
Skrapari kam targën, nga Vlora ti duku
jam rritur si Gjino, jam rritur me venç
ma mbaj dhe ma kthe si isot në Bençe.
Po për Sarandën, po për Delvinën
po kënga çame, prtimë Janinë
prit se do vij, prit se do jem
se jam shqiptar unë denbabaden

[Ermali:]
E do të vij të... e do të vij të... e do të vij të dielën
e do të kem ty... e do të kem ty... e do të kem gjithë jetën
E do të vij të... e do të vij të... e do të vij të dielën
e do të kem ty... e do të kem ty... e do të kem gjithë jetën

E hënë, e martë, e... e... e... e prëmte
e do të vij të... të... të t'kem për vete
E hënë, e martë, e... e... e... e prëmte
e do të vij të... të... të t'kem për vete

[Dr. Flori:]
Ti nga Përmeti fisnik e i fjalës
Përballë rri Kolonja e pushkës, e dasmës
I hedhim si vello pak shije korçare
Prit Tepelenë o ta djegim fare
Kala e Beratit tregomë për këtë vënd
Mbi tokën shqiptare këto gurë kanë hedhë rrënjë
Nga Fieri në Lushnje e Mallakastër
Gjithë jugu në këmbë se sot kemi dasëm

[Ermali:]
E do të vij të... e do të vij të... e do të vij të dielën
E do të kem ty... e do të kem ty... e do të kem gjithë jetën
E do të vij të... e do të vij të... e do të vij të dielën
E do të kem ty... e do të kem ty... e do të kem gjithë jetën

E do të vij të... e do të vij të... e do të vij të dielën
E do të kem ty... e do të kem ty... e do të kem gjithë jetën
E do të vij të... e do të vij të... e do të vij të dielën
E do të kem ty... e do të kem ty... e do të kem gjithë jetën
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)