Më mbaj mend (për 1 muaj)

Shqipe Krivenjeva - Gurbeti

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Kur Jam Dal Prej Deres Shpis
E Kujtoj At Dit si Sod
Jam marr Ngryk me bab e nan
E Mkan mbytun Lot

Lot e nanes Sikur Shi
Baba Smujke me zan Vend
Thojke Zot pash Tmallin tane
Rujma qiken tem

Ref:
Ah ky Gurbeti
Larg seq na Treti
Na Mbushi Merzi
Shum Vjet Kaluan
Shum e Mallkuam
Na Shkoj kjo Rini (2x)

Bukes Buk Kurr nuk i thojn
E As Ujit si Thojn Uj
Kurr nuk bahet Shpi e jote
Kshtu esht vendi i huj

Mend te shpia e syt me lot
a thu Nana esh tu mujt
Me shum skamje mrriti e Shkreta
Qysh e lash me vujt

Ah ky gurbeti
Larg seq na treti
Na mbushi Merzi
Shum vjet kaluan
SHum e mallkuam
Na shkoj Kjo rini (2x)

Tisha kan te shpia sod
Ma shum skisha Dasht N'ket Jet
Me ja Fshi Lotet e Nanes
Oh se boll ka hjek

Baben fort me perqafu
Rrudhat me ja puth ne ball
A thu kur ni dit te kthehem
Ndoshta si Gjej Gjall

Ah ky gurbeti
Larg seq na treti
Na mbushi merzi
Shum vjet kaluan
Shum e mallkuam
Na shkoj Kjo rini (3x)
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)