Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Bilbilat E Mushtishtit - Nëpër Telat E Çiftelisë

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Nemes fushes se blerimit
Po degjoj o nje za bilbili
Ku po knon bilbili i malit
Ne Mushtisht o rrez maleve t'Sharrit

Pa ma thuj bilbil i pare
Emnin tand o si ta thon
Emni bukur mua me rrite
Me pagezuan Aferdite

Nga ky popull une u linda
Per te zemra me kendon
Neper tela te çiftelise
Historin o mor ja shpalon

Me fat emni ty te qofte
Brez pas brezi u trashegofte
Kanget tua popullore
Le t'jehojn o perher n'kto troje
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)