Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË

D.U.D.A. - Skuadra Jone

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
[NOIZY:]
Kush po do probleme me skuadren teme
I çoj ne themele nga toka der ke qelli, man
Kush po do problme me skuadren teme (Me skuadren teme, man, haa?)
When you see us riding by - lock and load
Put them up
Let me see you put them up, like
Shots fire, shots fire
Bodies in the floor, man
Kush po don probleme
Tell me, kush po don probleme

[D.U.D.A:]
Çka po don çka po don qe ky shoki ty t'ofron
ti veq fol more cka po don mos u kesh se t'bomi llom
çka po bon çka po knon kerkush sen nuk po t'kupton
Çka po thot mor çka po thot aj o vec ka deshton
Çka po kshyr çka po kshyr e kthejn kryt kejt ka UN

Ti koke i ri mor cun ski fuqi !! ti mor nuk mun !!
Kape shkollen e zanati e ikju mor senve t'kqija
Se ktu mun me pa veq drita nga policija
Jon rrugt e ngushta qe nuk dihet ku te qesin
Shum e njeri u fut n'to e tjetra hala i presin

Ktu shoq njerzt vdesin edhe pjeset ti shesin
Mos kallxo ti kurxho nqofse ata per mue t'vesin
Un jom celsi i shum punve qe ti nuk ki zhgjidhje
Jom zgjidhja e asaj qe ti nuk ki lidhje haha
jom lidhja e asaj qe ti kur sun e lidh
ne saher ty te shohim kena meta dridh

[NOIZY:]
Kush po do probleme me skuadren teme
I çoj ne themele nga toka der ke qelli, man
Kush po do problme me skuadren teme (Me skuadren teme, man, haa?)
When you see us riding by - lock and load
Put them up
Let me see you put them up, like
Shots fire, shots fire
Bodies in the floor, man
Kush po don probleme
Tell me, kush po don probleme

[D.U.D.A:]
Ça po bon Çka po bon a po vjen ka je ka shkon
Un zini ce ku jon pare P*dha kena llom
Ka po shkon Ka po shkon ku kejt rrugt more tcojn te na
Ti veç don e enderron se kur sun e bon si na
coni nalt coni nalt e bojm Gezuar te gjithve Bashku
DOBLE G and OTR

NA jemi te lidht dej n'asht
si pi don sa pi don hajt se ti japi ma von
Vjen ki shoki me shum shok kejt venin mor pesh ta con
Jom celsi i shum punve
Jom çelsi i shum zemrave
Jom çelsi kryesor qe ja dhezi motorrin femrav
Çka u bo more Çka u bo
kto po tuten qe pi lo
Lshoni zo Lshoni zo
kallxoju se qysh e bo
kena kerre pare shpija
Na njekin policia
edhe pse e din qe na nuk bomi more sene t'kqia
Cowboy Xhema me dy alltia Cowboy Xhema me dy alltia
Alarm Alarm krejt po ikin naper shpia yehh hhh

[NOIZY:]
Kush po do probleme me skuadren teme
I çoj ne themele nga toka der ke qelli, man
Kush po do problme me skuadren teme (Me skuadren teme, man, haa?)
When you see us riding by - lock and load
Put them up
Let me see you put them up, like
Shots fire, shots fire
Bodies in the floor, man
Kush po don probleme
Tell me, kush po don probleme
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)