Më mbaj mend (për 1 muaj)

Gaqo Çako - Kroi I Fshatit Tone

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Kroi i fshatit tone
uje i kulluar
ç'na buron nga ai mali
duke murmeruar

Kroi i fshatit tone
uje i kulluar
qe nga rreze e malit
ç'na buron rrembyer

REF.:
Vene e mbushin uje
vajzat anembane
cipezen e bardhe
permbi sy e mbajne
cipezen e bardhe
cipezen e kuqe
qepur si zambak
buzen si burbuqe

qypat o me uje
ato ne dore i kane
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)