Më mbaj mend (për 1 muaj)

Fitnete Rexha - Krisi Pushka Gjemoj Deti

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Krisi pushka mor
Gjemoj deti
Kujtoj Nefsja
Se u bo qameti

S'esht qamet mor
Por esht furton e
Vjen Kavaja
Me gjith Tiron e

Gajret çuna
Ju falte Zoti
Se Princ Vidin
S'e zen ktu moti

Se Princ Vidin
S'e zen ktu moti
Kemi lemun o
Prej baroti

Zoj e Vidit
Po krihte floket
Refik bej o
Ç'i bone shket

Refik bej o
Ç'i bone shoket
Shif se t'hiken o
Porsi lotet

Ky Princ Vidi
Po bon medet e
Ngeli asqeri
Ne Shkozet e

Ne Shkozet more
Ne Kashar e
S'bohet pushk o
Me katunar e

Mal me mal
Po kendon bilbili
Trim mbi trimat
Haxhi Qomili

Haxhi baba
Me vegjeli e
Çiti Vidin
Me dymdhjet mij e x2
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)