Më mbaj mend (për 1 muaj)

Fatma Zyberi - Po Filloj Me T'u Ankue

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Po filloj me t’u anku e
Për nj breng e për nji hall x2

Du me ditë pse je idhnu e
Fol me gojë e fol nji fjal x2

Lule fol nji fjal

Sa merak jam bo për ty e
Du të shof moj si përherë x2

Rri pa gjum e s’po mbyll sy e
Trandafile bardh me erë x2

Lule në pranverë

Lamtumir unë ty të thash e
Me inat e me nxitim x2

Në rrugic moj kur të pash e
Dojsha t’falja nji kujtim x2

Lule nji kujtim
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)