Më mbaj mend (për 1 muaj)

Nazmie Hoxha - Jam Bandill Nji Trim I Fort

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Jam bandill nji trim i fort
Zemërohem kot e kot
Zemërohem kot e kot
Durimin s'e duroj dot

Durimin s'e duroj dot
Nat e dit po qaj me lot x2

A e din ti a je si je
Sa e bukur që më je
Me shumë naze ti më je
Hajde shpirto menekshe

Hajde lule menekshe aman
Hajde moj shpirt e rri me ne

Ref...
Jam bandill nji trim i fort
Zemërohem kot e kot
Durimin s'e duroj dot
Nat e dit po qaj me lot

Un jam djal e nuk jam plak
Zemra po më digjet flak
Zemra po më digjet flak
Je e bukur si zambak

Je e bukur si zambak
Beln e holl moj për merak x2

A e din ti a je si je
Sa e bukur që më je
Me shumë naze ti më je
Hajde shpirto menekshe

Hajde lule menekshe aman
Hajde moj shpirt e rri me ne

Ref...x2
Un jam djal nuk jam plak
Zemra po më ndizet flak
Je e bukur si zambak
Beln e holl moj per merak
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)