Më mbaj mend (për 1 muaj)

Scion - S'kena Me Kon Bashk

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Scion :
Sot tpash me tjetrin ti ruges kalove
sa e lumtur ishe ti
t`buzqeshke ftyra jote

Jeta na ndrroj kto role
ti me tjetrin shkove
nuk kthehet ajo storje
met thon tdu me t`kap per dore

N'zemer kom mall
s`tkom mo n`doren tem si dikur qe t`kom pas
e tash duhet me vazhdu pa ty
edhe pse jom i lendum pa mas

Edhe pse zemra so tu dasht
zemra o tu plas apet mee t`pas
edhe pse pedi qe perfundoj
shpresoj tu e dit qe mo nuk ka shanc (mu bo bashk)

Scion :
Reff 2x :

Koha Jon shkoj u n'dan rruget tona
s`kena me nejt ma bashk deri n'ort e vona
Na jena larg mo s`kena me kan bashk

b-aLbo :
Qfar fati ke ky kur ti je larg meje
mungesen teme zemer me ni kujtim vreje
e she qe koha ka hec e gjithqka ka marr fund
kerkush s`ko me ta dit vleren qysh ta kom dit un

Je ka um mungon qaq shum sa lot s`po muj mi nal
edhe pse st'kom se mohoj qe ka me marr malli
fotografija um ka met perpara e lot pikun pa u nal
krejt senet qa i ke ba apet se apet muj me ti fal

Ke pushu nkraht e mi e di ti mir je ni
e mu rinija mka shku tu luftu per ni dashni
ubo von e di tash kurgjo so me rendsi
tash ksaj fjales dashuri per neve ska rendesi

Munesh me shku ka je nis dije qdo sen e ka funin
kom menu met pas Gru kom menu qe ma rrit qunin
kom menu qe kena me kan bashk pergjithmon
nese e kqyri at rrugen um kujtohet dita jon

Reff 4x
Koha Jon shkoj u n'dan rruget tona
skena me nejt ma bashk deri n'ort e vona
Na jena larg mo skena me kan bashk
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)