Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Ylli Baka - Valle Nure

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Kenget mos pushojne
Sa drita te dali
Te shtune tek vajza more
Te Dielen tek djali (2x)

Yjet e mengjesit
ne valle na zune
Atje ku ka dasem more
jo jo nuk ka gjume (2x)

Te Shtune e te Diele
Dite qe nuk harrohet
Se njerzit njehere
Lindin dhe martohen (2x)

Erdha mbreme ne dritare
Diten qe u bere nuse (2x)

Kush ta vodhi vellon e bardhe
Kush ta dha shamine e kuqe (2x)

Ma dha nena me babane
Diten qe u bera nuse (2x)

Sa lezet te paska sot
Syte e tu mbushur me lot (2x)

Dola ne udhe e te prita
moj neperka pika-pika
Atje ku shkoje perdita
Moj neperka pika-pika

Do kendoj, do kendoj
Po mu zu gryka
Moj nepe- moj nepe-
Moj neperka pika-pika

E me dy molle s'te godita
Moj neperka pika-pika
Te vrava me rafte pika
Moj neperka pika-pika

Do kendoj, do kendoj
Po mu zu gryka
Moj nepe- moj nepe-
Moj neperka pika-pika
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)