Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Vitore Rusha - Bilbili Bjeshkes

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
I kam thane bilbilit
Ti mos mu idhno
Ndaç me m'marr per nuse
Hajde me kerko

Ref: O bilbil ti zbrit nga mali
Kendo kange e melodi
O sa fort me ka marr malli
Zemra jeme rreh per ty

O bilbili i bjeshkes
Tjap fjalen e beses
Se te dy sebashku
Do ta kalojme jeten

Ref: O bilbil bilbil i bjeshkes
Mir se erdhe n'fshatin tone
Hajde mbledhim lule mali
E ta thurim bashk kunore.
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)