Më mbaj mend (për 1 muaj)

Free Mc - Nuk Kthehem

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Nuk e di pse fati po ma luan kete loje
koha ka ndaluar e nuk do te kaloje (kaloje)..
Akoma e kam oren qe me bere dhurate
ka ngelur ne te njejten ore ne te njejten date
sikur te kishte dite te njejtat cast te jetoj
cdo nate kur syt i mbyll te njetat endrra shikoj
akoma e kujtoj e syte me lot i mbush
kur fort te perqafoja te thirrja zemerush
e imja ishe ti e imja ishte bota
me do te dua sa qielli e sa toka
nje eshte dashuria dhe kjo eshte e verteta
ishe gjeja me e cmuar qe me kish dhuruar jeta..

E di qe do qaj po vuaj do shaj do pi dhe do dehem
por kurre nuk do kthehem

Cili djall te solli ty ne rrugen time
perse valle te gjendem sot i zhytur ne mjerime
se jam djale e nuk e shkoj rinine ne pergjerime
here e pare qe kam ne jete armike zemren time

I vetmuar dhe pa shpresa per ty rri edhe mendoj
shume e ashper qenka jeta kete denim se meritoj
dhe kuptoj momentet qe kaluam te kthehen vec per pak
nuk duroj veten time ta shikoj kaq te pafat
Cili djall te solli ty ne rrugen time
perse valle te gjendem i zhytur ne mjerime
se jam djale e nuk e shkoj rinine ne pergjerime
here e pare qe kam ne jete armike zemren time
Dashurine ta fala ti e theve e coptove
vitet qe kaluan u fshine e u harruan
me thiken e tradhetise me zemer me qellove
sa keq qe ndodhen gjerat sa keq qe perfunduam

E di qe do qaj po vuaj do shaj do pi dhe do dehem
por kurre nuk do kthehem

Cili djall te solli ty ne rrugen time
perse valle te gjendem sot i zhytur ne mjerime
se jam djale e nuk e shkoj rinine ne pergjerime
here e pare qe kam ne jete armike zemren time

Vdekja dhe ndarja kane te njetin kuptim
vec se ndarja per se gjalli eshte si vdekje pa varrim.
Tani shikoj perpara me nje qellim ne jete
te rilind nga hiri zjarrit qe parreshtur po me djeg
nuk e di nese nje dite do harroj fytyren tende
nese do te kujtoj nga vargjet e nje kenge
cfare vendi do te kesh ne zemren time nuk e di
po di vetem qe tek ty nuk do te kthehem perseri
nje jete do te me kerkosh por pota sdo trokase
do heshte dhe telefoni ndergjegjia do te vrase
ne vitet qe kaluan vec aty do te me gjesh
ne endrrat qe do shohesh ne boshllekun qe do ndjesh

E di qe do qaj po vuaj do shaj do pi dhe do dehem
por kurre nuk do kthehem

Cili djall te solli ty ne rrugen time
perse valle te gjendem sot i zhytur ne mjerime
se jam djale e nuk e shkoj rinine ne pergjerime
here e pare qe kam ne jete armike zemren time

E di qe do qaj do vuaj do shaj do pi dhe do dehem
por kurre nuk do kthehem
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)