Më mbaj mend (për 1 muaj)

Agron Ahmeti & Flora Gashi - Po Shkon Vallja Sikur Lum

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
ju dot luni e vallzoni,
na ju knojna ju qysh doni,
(2)nuk ja prishim hatrin kujt,
hatri jon ti qu e luj.

(2)Po shkon vallja sikur lum,
Po na bajkan qefin shum,
Qikat lujn sa mir mej paa,
Shkon sevdaja pa ja ndah.

Si ta thoni knojna pak,
s'do ti hina kujt ner hak,
(2)kem me knu qysh e kem nis,
i kem hater tan shoqnis.

(2)Po shkon vallja sikur lum,
Po na bajkan qefin shum,
Qikat lujn sa mir mej paa,
Shkon sevdaja pa ja ndah.
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)