Më mbaj mend (për 1 muaj)

Albana Berisha - Dua Dua

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Kur shkel podiumat jam gjithmon e para,
sikur super star.
Nëpër festivale dhe në tjera gara,
askush s'mund t'më ndal
Si zog fluturoj,
në sken kur vallxoj,
gjithmon triumfoj.
Më përkrah publika
si të isha Rita këngën kur këndoj.

REF.2X
Dua dua që të jem e para edhe pik,
n'podiume kur të shkel të gjith më kan frik,
e para un do jem,
konkurenc nuk do kem,
nuk do kem

Po më thrret publika,
po më pret muzika,
ritmi po fillon
Si nje balerin me vrap hyj në sken,
këngën performoj
Si zog fluturoj,
në sken kur vallxoj,
gjithmon triumfoj
Po më thrret publika
si te isha Rita këngën kur këndoj

REF.4x
Dua dua që të jem e para edhe pik,
n'podiume kur të shkel të gjith më kan frik
E para un do jem,
konkurenc nuk do kem,
nuk do kem
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)